krivky

Medikace


Medikace je předepisována s cílem omezit příznaky demence a její následky na chování pacientů. Existuje řada dostupných léků, které zlepšují kognitivní funkce mozku pacientů trpících demencí. Současně se také užívá podávání různých psychofarmak ke zvládání následků demence na chování pacienta (poruchy nálady, poruchy chování, nespavost, neklid).

Mezi nejmodernější léky k léčbě demencí patří inhibitory acetylcholinesterázy.3 Acetylcholin je jednou z chemických látek, která způsobuje, že mozkové buňky komunikují mezi sebou, jde o tzv. neuropřenašeče (neurotransmitery). Výzkumy poukazují na snížené množství acetylcholinu u pacientů s Alzheimerovou chorobou. Tyto druhy léků předcházejí příliš rychlému úbytku acetylcholinu a prodlužují jeho schopnost ovlivňovat komunikaci mezi mozkovými buňkami. Klinické testy ukazují, že používáním těchto léků dochází ke zpoždění rozvoje nemoci přinejmenším o 12 měsíců. Vedle udržení a částečnému zlepšení duševních schopností a schopností provádět denní činnosti dochází k pozdějšímu nástupu poruch chování a rovněž se snižuje potřeba ošetřovatelské péče.

3. Drug treatments for Alzheimer’s disease. Alzheimer’s Society [online]. 2020 [cit. 2020-06-18]. Dostupné z: http://www.alzheimers.org.uk/site/scripts/documents_info.php?documentID=147

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Souhlasím Více informací