krivky
„Pravděpodobnost onemocnění demencí se zvyšuje s věkem. Demence se většinou vyskytuje ve druhé polovině života, často po dovršení 65 let věku.“

O demenci


Pacienti postižení demencí mohou mít obtíže s kognitivními funkcemi, ke kterým patří paměť, jazyk, uvažování, plánování, rozpoznávání nebo identifikování osob a předmětů.

Tento úbytek schopností je za hranicí toho, co se běžně spojuje s procesem stárnutí. Demence může ve svém důsledku omezit schopnost provádět běžné každodenní aktivity, jakými jsou řízení vozidla, domácí práce, a dokonce i péči o vlastní osobu včetně mytí, oblékání a přijímání potravy.

Přehled témat

Nástup demence

Pravděpodobnost onemocnění demencí se zvyšuje s věkem. Demence se většinou vyskytuje ve druhé polovině života, často po dovršení 65 let věku. Demence se obvykle rozvíjí pomalu, proto bývá obtížné správně diagnostikovat její počáteční stadia.

Prečíst více

Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba má podíl na přibližně 50–70 % všech případů demence. Alzheimerova choroba je progresivní, degenerativní onemocnění mozku, které postupně ničí paměť a schopnost učit se, uvažovat, dělat rozhodnutí, komunikovat a provádět denní činnosti, jakými jsou například mytí a přijímání potravy.

Prečíst více

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Souhlasím Více informací